logo
Nákupný košíkBazény Compass, Prestrešenia, E-shop, Kontakt
Menu bazény, prekrytia

Bezchlórová úprava vody pre bazény AQUADIAMANTE


AQUADIAMANTE technológia spája čistotu a hygienu klasickej úpravy vody s príjemným pocitom bezchlórovej úpravy vody

Inovatívna AQUADIAMANTE - sóda technológia je založená na aktivácii kyslíka z bazénovej vody pomocou diamantových elektród. Na rozdiel od klasickej soľnej dezinfekcie účinnou látkou nie je chlór ale aktívny kyslík.

AQUADIAMANTE je prvým a jediným systémom,  ktorý zaručuje skutočne bezchlórovú úpravu vody v bazénoch.

Zažite sviežosť krištáľovo čistej AQUADIAMANTE vody

Sčervenanie, slzenie, svrbenie a pálenie očí, rovnako ako zápach chlóru na pokožke sú minulosťou. Voda upravená pomocou AQUADIAMANTE zostane čistá a čerstvá ako horský potok. Pod vodnou hľadinou si môžete kľudne otvoriť oči.


Zápach chlóru je minulosťou...

AQUADIAMANTE bezchlórová úprava vody je ideálnou úpravou vody pre interiérové bazény. Vďaka tejto úprave vody zabránime šíreniu nepríjemného chlórového zápachu v interiéroch a taktiež v záhrade pri bazéne si môžete vychutnať kvalitné víno alebo večeru bez toho, aby vám ostrý zápach chlóru skazil chuť.


Diamant je síce drahý, ale nestráca svoju hodnotu...

Doživotnú záruku na funkčnosť filtračnej cely zaručuje každoročná kontrola filtračnej cely, pri ktorej sa skontroluje stav filtračnej cely a všetky nefunkčné zložky sú vymenené. Bez ohľadu na vek filtračnej cely, svoju hodnotu nestráca.


Technologický popis diamantových elektród

Popis a chápanie technológie čistenia pitnej a tiež odpadových vôd pomocou diamantových elektród sa stal známym len v posledných rokoch.

Bórom obohatený diamant vytvára vodivú vrstvu pre tvorbu krátkodobých hydroxylových radikálov, ktoré pri kontakte s organickými nečistotami oxidujú na oxid uhličitý (CO2) a vodu (H2O). Prebytky hydroxylových radikálov sa stabilizujú ako sekundárne častice a pri reakcii s vodou alebo sódou sa vytvára aktívny kyslík. Výsledné perkarbonáty a peroxidy zabezpečujú  jemnú dezinfekciu vody v bazéne, čím  zabraňujú tvorbe nežiadúcich mikroorganizmov a choroboplodných zárodkov.

PRO AQUA diamantové elektródy

AQUADIAMANTE filtračná cela je vybavená vysoko kvalitnými PRO AQUA diamantovými elektródami. Tie sú ako jediné na svete vyrábané s dodaním bóru pod vysokým tlakom a vysokej teplote. Použitím vysokokvalitných diamantov je možné dosiahnuť v podstate neobmedzenú životnosť elektród a tým aj funkčnosť.

AQUADIAMANTE nie je možné porovnať s konvenčnými diamantovými elektródami, ktoré majú len niekoľko mikrónovú bórom obohatenú diamantovú vrstvu (CVD/ syntetický diamant), ktoré majú veľmi obmedzenú životnosť a sú náchylné k mechanickému opotrebovaniu. Dokonca aj veľmi malá prasklina na CVD diamante môže viesť k tvorbe plynov pod diamantovou vrstvou, preto sa môžu časom odlúpiť. PRO AQUA diamantové elektródy pozostávajú z tuhých, jednotných kryštálov diamantu. Je to najtvrdší známy materiál a preto jeho zničenie je vylúčené.

Ako funguje bezchlórová AQUADIAMANTE - sóda úprava vody ?

S cieľom vytvoriť optimálne podmienky pre vašu pokožku a pre funkciu diamantovej filtračnej cely je bazénová voda zmäkčená pomocou ionového výmenníka  na tvrdosť < 4° dH a jej vodivosť je upravená pridaním AQUADIAMANTE sódy na 2,5 mS. Tvrdosť a vodivosť je potrebné upravovať len po dopúšťaní vody do bazéna.

Pre kontrolu vodivosti Vám zabezpečíme  jednoduchý merač, aj keď vodivosť väčšinou zostáva konštantná počas celej kúpacej sezóny bez nutných úprav.  Do bazénovej vody nepridávajte žiadnu soľ, pretože by to spôsobilo tvorbu chlóru.


Vôňa a chuť

Všetci dobre poznáme nepríjemný zápach chlórovanej vody v bazéne. Bazénová voda s technológiou AQUADIAMANTE je úplne bez zápachu a chutí čerstvo. Na rozdiel od chlóru, ktorý je rozpustný plyn, účinné látky pri AQUADIAMANTE bazéne sú rozpustné soli, ktoré sa nerozkladajú do plynného stavu. To znamená, že nedochádza k žiadnej strate účinných látok.

Sú vo filtračnej bunke skutočné diamanty?

Áno, ale nie sú to prírodné diamanty. Sú to špeciálne, pri vysokom tlaku a vysokej teplote  vyrobené diamanty obohatené bórom, takže na rozdiel od prírodných diamantov majú vynikajúcu vodivosť a schopnosť vytvárať aktívny kyslík.

Korózia

Najčastejšou príčinou korózie kovových častí v bazéne je chlór a chlorid. Najmä pri nízkych hodnotách pH, stopy korózie možno badať na bazénových schodiskách a nerezových oceľových tryskách. Znižuje to tiež životnosť čerpadiel a komponentov. Vzhľadom k pravidelnej úprave pH bazénovej vody pomocou pH regulátorov obsahujúcich chlorovodík alebo kyselinu sírovú, kovy, ktoré sú v kontakte s bazénovou vodou postupne korodujú.

V bazénoch s technológiou AQUADIAMANTE je korózii účinne zabránené vďaka neprítomnosti chlóru a chloridu v kombinácii s nastaveným pH.

Regulácia pH už nie je potrebná

V prípade AQUADIAMANTE bezchlórovej úpravy vody hodnota pH sa upravuje automaticky pomocou AQUADIAMANTE sódy, ktorá slúži na nastavenie vodivosti vody. Žiadne pH regulátory, či kontrola hodnoty pH už nie je potrebná, pretože hodnota pH je vždy okolo 8. Ak sa predsa nejakým nedopatrením dostane chlór do vody bazéna, pri pH 8 je chlór neškodný, pretože prestane reagovať.  Pre porovnanie, v chlórovanom bazéne ak  hodnota pH vystúpi na 8, úprava vody prestane fungovať.

Roboty, pieskové filtre, skimmery...

Diamantové elektódy ponúkajú perfektnú filtráciu a dezinfekciu vody, avšak prachové častice, ktoré sa dostanú do bazéna je potrebné mechanicky odstrániť. Bazén je tiež životný priestor, preto je potrebné pravidelné vysávanie. Na čistenie bazéna je možné použiť bazénový čistiaci robot podobný vysávaču alebo kombináciu pieskového filtra s poloautomatickým vysávačom.

Musí čerpadlo neustále bežať?

Na rozdiel od biologických filtrov, čerpadlo nemusí bežať 24 hodín denne, avšak doba prevádzky by nemala klesnúť pod 12 hodín denne.

Porovnávacia tabuľka medzi AQUA DIAMANTE - sóda úpravou vody, chlórovou a slanou ( soľ - chlórovou ) úpravou vody v bazénoch.


Plánujete výstavbu bazéna alebo kúpacieho jazierka? Chceli by ste vedieť aké sú možnosti a presné náklady? Máte otázky ohľadne bazénov, prekrytí, technológií alebo doplnkovej výbavy? Poradíme Vám optimálne riešenie do Vašej záhrady. Prosím vyplňte doleuvedený kontaktný formulár alebo nás kontaktujte na tel. číslach 0907 545479 alebo 0911 545479, ďakujeme.

Kontaktný formulár
Mal by som záujem o vypracovanie rozpočtu na:
 1. Bazén - keramický kompozit od výrobcu Compass pools
 2. Bazén - fóliový: železobetónové dno a steny bazéna + kvalitná bazénová fólia
 3. Bazén - nerezový - antikorový
 4. Kúpacie jazierko/biobazén

Úprava vody v bazéne:
 1. kyslíková - bezchlórová AQUADIAMANTE - sóda úprava, ( cena úpravy pre bazén s objemom vody do 50 m3 je cca 10.000 Eur )
 2. chlórová - manuálne dávkovanie chémie:( úprava pH - kys. sírová, chlór - chlórové tabletky, aplik. vločkovača, algicídu )
 3. chlórová - automatické dávkovanie chémie:( pH - kys. sírová, chlór - tekutý chlór...)
 4. soľ-chlórová - ( slaná ) - automatické dávkovanie:( pH - kys. sírová, chlór - plynný chlór...)
 5. biologická - len pri kúpacích jazierkach

Zakrytie bazéna:
 1. nízké bazénové prestrešenie, výška do 1 m
 2. stredne vysoké bazénové prestrešenie, výška medzi 1 m a 2 m
 3. vysoké bazénové prestrešenie, výška nad 2 m
 4. lamelové - roletové zakrytie

S nasledovným príslušenstvom:
 1. protiprúd pre rekreačné plávanie ( výkon do 80 m3 za hodinu ), cena cca 1400 Eur
 2. protiprúd pre športové plávanie ( výkon 180 - 230 m3 za hodinu ), cena od 3700 - 12000 Eur
 3. ohrev vody tepelným čerpadlom
 4. samočistiaci systém Vantage - len pri Compasspools bazénoch
 5. automatické čistenie robotom, roboty čistia buď len dno alebo dno aj steny bazéna
 6. masážne trysky
 7. solárna sprcha

Spôsob realizácie bazéna:
 Montáž bazéna na kľúč ( vrátane výkopových prác, odvozu zeme, stavebnej časti - obetónovania bazéna, atď. ) .
 Výkopové a stavebné práce si zabezpečíme svojpomocne.
 Výkopové práce si zabezpečíme svojpomocne.

Vaše meno a priezvisko: *
Telefónne číslo: *
Vaša adresa: *
Vaša e-mailová adresa: *
Ďalšie pripomienky:
Oboznámil som sa so zásadami ochrany osobných údajov. *

* Polia označené hviezdičkou sú povinné

Všetky práva vyhradené - www.bio-bazeny.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
© Copyright 2011 | Odkazy | Linky | Partneri | Tvorba web stránok od Grandiosoft | Blog

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam